Starl Coin Geleceği ve Metaverse İncelemesi 2022

Starl Coin Geleceği ve Metaverse İncelemesi 2022
Starl Coin Geleceği ve Metaverse İncelemesi 2022

Yine Metaverse’den gidelim ve bugün ki son durak Starl coin olsun. Starlink uzun adı ile Elon Musk’a bir gönderme var gibi görünse de, aralarında hiç bir bağ yok. Bunu baştan söylemek istedim.

Starl coin Starlink birlikteliği tarafından oluşturulan bir Metaverse evreni olan oyun parası. Biraz daha açacak olursam oyna-kazan mantığındaki, 3D bir evrende (Unreal Engine kullanılacak), arazi alıp, uydu kiralayıp para kazanabileceğiniz bir oyundur. Reklam panosu satın alıp, ilerleyen zamanlarda buraları Starl coin kullanarak kiralayabilirsiniz. Veya yeni bir uydu yapımına yatırımcı olabilir ve oradan sürekli gelir elde edebilirsiniz.

Biliyorsunuz son zamanlarda mahkemeler, dijital arsaları da geçerli bir mal-mülk kapsamında değerlendiriyor. Bu oyun evreni bir kaç popüler insanın reklamı ile çok değerlenip, arsa fiyatları çok prim yapabilir. Veya başka bir ikon kişinin NFT varlık görüntüsü bu evrende ise, elde edeceğiniz kazancı düşünün. Los Angeles ile yan eyalet arasında arsa fiyatları tam 10 kat farklı. Sebebi bahsettiğim şey. Burada dikkat edilecek nokta, projenin reklamının iyi yapılıp, oyunun kusursuz olması diye düşünüyorum.

Starl Coin Geleceği ve Metaverse İncelemesi 2022
Starl Coin Geleceği ve Metaverse İncelemesi 2022

Sistem merkeziyetsiz olduğu için, oylama için de Starl coin gerekmektedir. Daha detaylı bilgiler için whitepaper’larına buradan ulaşabilirsiniz.

Temel analiz olarak, token ekonomisine bakalım. Projenin ön satışı olmadı yani ayrılacaklı bir zümre yok. Patron coini yok, kilitli olanlar da yanacak. Sistemde coin yakma olayı olmadığı için, tokenin değerlenmesi için Metaverse evrendeki enflasyon yılını beklemeniz gerekiyor. Eğer doğru proje Starl coin ise bu evrende yer almanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu projede diğer bir nokta ise işlemlerde komisyon yok yani vergi yok.

Blokzincir’de oyun üzerine tokenize sistem kuran projeleri daha önce incelemiştim. Aşağıdan bunlara ulaşabilirsiniz. Karşılaştırma yapabilirsiniz.

Son söz, eğer proje ekibi ve yatırımcılar sözünde durursa, oyun 3D anlamında ilgi çeker ve reklamı düzgün yapılırsa güzel yerlere gelebilir. Sepette az miktarda tutulmalı diye düşünüyorum.

Herkese bol kazançlar:)

Vesselam…

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*