MNG Coin Yorum ve Moon Nation Game Geleceği 2022

MNG Coin Yorum ve Moon Nation Game Geleceği 2022
MNG Coin Yorum ve Moon Nation Game Geleceği 2022

Merhabalar, bugün yine bir oyun token incelemesi yapacağım. Konuğum MNG Coin yani Moon Nation Game blokzincir tabanlı oyna-kazan oyunu olacak. Haydi başlayalım. Daha önce inceleme yaptığım oyun projelerini üst menüden kategoriler kısmından seçip okuyabilirsiniz veya buradan doğrudan erişebilirsiniz.

MNG Coin Nedir ?

Sosyal medyada son günlerde adını her yorumun altında gördüğüm bir token ve merak edip sizler için inceledim. Öncelikle Whitepaper incelemesi yaptım. Merak edenler whitepapera buradan ulaşıp inceleyebilirler.

İdaalı bir cümle ile işe başlamışlar. Binance Smart Chain’deki en geniş oyuna hoşgeldiniz!” İkinci gözüme çarpan ifade ise “günleri değil on yıllar sonrasını düşünen proje”. Oldukça sert bir giriş yapmışlar. Metaverse ile Oyun kavramını bir arada yürütme planları var. Şimdi detaylara bakalım. Her işlem de %10 gibi yüksek bir kesinti var. Galiba bugüne kadar incelediğim projeler arasında en fazla olanı bu. Bu kesintinin;

 • Yüzde 3’ü PancakeSwap üzerine dolaşıma geri gönderiliyor.
 • % 3’ü ödül olarak cüzdan da tutanlara geliyor.
 • % 2’lik kısmı doğrudan yanmaya gidiyor.
 • Yüzde 2’lik kısmı ise tanıtım ve geliştirmeye gidiyor.
MNG Coin Yorum ve Moon Nation Game Geleceği 2022
MNG Coin Yorum ve Moon Nation Game Geleceği 2022

MNG Coin Token Ekonomisi Nasıl Çalışır ?

Kısa bir hesap yapalım. 1000 birim transfer yaptınız. 100 birim kesiliyor. Sizde 900 kaldı. 30’u ödül olarak geri aldınız, . %2 yanma olduğu için teorik olarak paranız yüzde % 2 prim yaptı diyelim. 918 birim oldu, 30 da ödül olarak geri geldi, 948 birim elinizde olmuş oldu. Aslında kesinti %5,2 oldu ki bu hali bile biraz yüksek gibi geldi bana ama neyse. Token dağılımlarına baktığımda geliştirme cüzdanı olarak % 5’lik bir kısım ayrıldığını gördüm yani takım parası dememişler de pazarlama cüzdanı demişler. %95’lik kısmı piyasaya satılacak.

Kaç Tane MNG Token Var ?

Burada ilginç bir rakam seçmişler. Hoşuma gittiği için ayrı bir başlık altında yazmak istedim. Toplamda 384 milyon adet MNG Token olacak. Bu da Dünyanın Aya olan uzaklığı imiş. Bu genel kültür bilgisini de kriptodan öğrenmiş olduk:) Mevcut durmda dolaşımda olan coin miktarı ise 313 milyon adet.

Oyunun Yapısı Nasıl ?

Oyuna bir Moon Nation pasaportu alarak başlayabiliyorsunuz . Böylece yeni evrenler oluşturup oyuna başlayabilirsiniz. Oyun Role Playing Game olarak tasarlanmış. Kuralı siz koyuyorsunuz ve siz oynatıyorsunuz.

MNG Coin ile Ne Yapabilirim ?

 • Oyun içinde al-sat yapabilirsiniz.
 • Karakter veya evren geliştirmeleri için harcama yapabilirsiniz.
 • Savaş veya ödül kazanmak için harcama yaparsınız.
 • Kazandığınız MNG tokenleri gerçek dünya parasına dönüştürüp bu dünyada harcarsınız.
 • NFT alı-sat yapabilirsiniz.

Son söz;

Proje inceleme aşamasında bir oyun tokenini değil de, MEME coin incelemesi yapıyorum zannetim. Bu biraz garibime gitti. Ön plana oyun içerikleri, Metaverse evren, oyun dinamikleri gibi verilerin çıkarılmasını beklerdim. Sürekli yakılan coinler ve dağıtılan coinlere atıf var. Onun dışında oyundan söz ettiklerini görmedim. Yol haritalarına baktığımda 2021 son çeyrekte oyunun render işlerinin bittiğini ve test aşamasına geçeceklerini gördüm. Sitelerinde Project kısmında iki tane video var ama oyun anlamında bir şey görmedim. Açıklama kısmında yazdıklarını bir kaç resim videoya dönüştürmüşler. İnternet sayfalarının bile CMS (wordpress) olması ayıp değil ama garip geldi. Yatırımcıları galiba şimdilik yok, sitelerinde göremedim.

Sağ üst köşedeki AUDIT raporun son paragrafında yapılan açıklamalar da biraz içimi gıcıklandırdı. İsteyen detaylı buradan okuyabilir ama kısa özet geç derseniz, ekip tüm kesinti oranlarını değiştirebilir. Tranfer limitini değiştirebilir. Kilitleme veya açma yapabilir. Kontrat adresi ile işlem yapabilir. Ben demiyorum. AUDIT raporunda demişler. Yani o kısımlar biraz bulanık. Piyasaya güven vermeleri lazım diyorum kısaca.

Bu sebeplerden dolayı biraz temkinli olma taraftarıyım. Ama projenin vaat ettikleri, token değeri korumak adına yüksek kesinti işlemleri ve heyecanlı-istekleri takım üyeleri oldukları için az miktarda alacağım. Oyunun test aşamasını dikkatle takip ediyor olacağım. Eğer oyun başarılı bir şekilde ortaya çıkarsa elimdeki miktarı artırma yoluna giderim. Uzun vadeli azıcık al ve izle moduna geçiyorum.

Herkese bol kazançla dilerim, vesselam:)

PlayerMon (PYM Coin) projesini detaylı bir şekilde inceledim. Tüm detaylar burada,kesinlikle okumalısınız…

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*