MetaPets Coin Nedir ? Geleceği Ne Olur ? 2022 Yorumları

MetaPets Coin Nedir ? Geleceği Ne Olur ? 2022 Yorumları
MetaPets Coin Nedir ? Geleceği Ne Olur ? 2022 Yorumları

Merhabalar, bugün şirin bir proje olan MetaPets Coin ile ilgili bir kaç şey yazmak istedim. 22 Kasım 2021 ‘den itibaren PancakeSwap üzerinden alabildiğim daha yepyeni bir gem proje diyebiliriz. Sitelerin, yol haritalarını ve whitepaper’larınaı dikkatle incelemeye çalıştım. Haydi başlayalım.

MetaPets Coin Nedir ?

Metaverse evrenlerde size eşlik edecek sanal bir evcil hayvanı oluşturma, yetiştirme ve geliştirme yaptığınız bir oyun diyebiliriz. Evcil hayvanınızı NFT olarak kaydedebildiğiniz bir gaming ekosistemi dersem doğru olur. Sadece evcil hayvan yaratma değil tabi ki proje. Aynı zamanda başka Metaverse evrenler ile uyumlu bir şekilde çalışacaklarını söylüyorlar. Yani oluşturduğum evcil hayvan her zaman benim yanımda olacak. Başka projelerde oluşturulan farklı evrenler olsa bile. Hatta MetaPets NFT’ler arasında evrensel güzellik yarışmaları yapıp para kazanabilirsiniz. Veya evcil hayvanınıza süt ürettirip, o sütü satabiriz. Veya güzel bir at geliştirip, onu at yarışlarına sokarak pasif gelir (staking) elde edebilirim.

Metapets Metaverse Evreninda Nasıl NFT Evcil Hayvan Alabilirim ?

  • Sistemden yapılacak airdroplar ile alabilirsiniz.
  • Hold ettiğiniz miktara göre süper NFT hayvan sahibi olabilirsiniz.
  • Oyunun NFT Market kısmında alabilirsiniz veya satabilirsiniz.
  • Ekstra hayvan itemleri ile geliştirme yapabilirsiniz.
  • Yarışma ve evcil hayvan ürünleri ile ekstra para kazanabilirsiniz.
MetaPets Coin Nedir ? Geleceği Ne Olur ? 2022 Yorumları
MetaPets Coin Nedir ? Geleceği Ne Olur ? 2022 Yorumları

Neden MetaPets Coin ?

Bu evcil hayvan üretme ve geliştirme platformu bir metaverse evren örneklemesi değil. Diğer projelerden bu kısmıyla ayrılıyor. MetaPets tüm metaverse evrenler için evcil hayvan geliştiriyor ve transfer edebiliyor. Bunu NFT altyapısı ile yapıyor. Kendi ekosisteminde pasif gelir veya sistem hediyeleri vererek kullanıcıların evcil hayvanlarını misafir ediyor. Whitepaper son kısmında Sanal Gerçeklik teknolojisini kullanarak oyunlara entegrasyonu hedefliyorlar. Desteklenen Metaverse evren sayısını artırmak istiyorlar. Bir anlamda fiziksel olarak Metaverse evrende yalnızlaşan insanı biraz olsun rahatlatmak istiyorlar. Daha detaylı bilgi isteyenler buradan projeyi inceleyebilir.

Temel Değerlere ve Token Ekonomisine Bakalım ?

100 katriyon arzları var. Şu anda bildiğimiz tek şey bu. Litepaper’de detaylı bir anlatım yok. Whitepaper zaten ortada yok. Belki orada detaylandırırlar. Maksimum arz veya dolaşımda olan miktarı tam olarak bilmiyoruz. Sadece bir grafikte %80’lik kısmının dolaşımda olacağını görüyoruz. %5 yakım, %5 takım,%5 pazarlama ve %5 te sistem fonlarına ayrıldığını görüyoruz.%1’lik kısımda airdrop için ayrılmış durumda. Bir zaman grafikleri yok. CoinMarketCap sitesinde de doğrulanmış bir dolaşım miktarı yok, buradan bakabilirsiniz.

Sitelerinde token ekonomisi bölümlerine bakınca şunlar çıkıyor karşımıza, her işlemde %13’lük bir kesinti var. Bu kesintinin dağılımı şu şekilde olacak:

  • % 2 ödül olarak dağıtıyorlar.
  • Yüzde 3 sistem stabilitesi için kullanılacak (likitide)
  • % 5 sistem oynanacak oyunlardaki ödüllere ayrılacak.
  • Yüzde 1 dengeleme fonu ve %2 de token geri alım protokolüne ayrılmış olacak.

Son sözüm

Daha çok yeni olan bir projeden bahsediyorum. Bundan dolayı temkinli olmanızı tavsiye ediyorum. Herhangi bir doğrulamaları (Certik vb.) yok. Sitelerinde takım bilgilerine tıkladığımda hiç bir şey açılmıyor. Sadece bir adamın resmi var ama kim olduklarını bilmiyorum. Whitepaper olmaması token işleyisi hakkında bana güven vermedi. Bu sebeplerden dolayı ciddi manada risk içerdiğini düşünüyorum. Proje fikir olarak güzel ve metaverse evrenler için evcil hayvan alacağınız bir Petshop gibi düşünebiliriz. Sosyal medya hesapları hala 15K civarlarında takipçiye sahip. Taşlar yerine oturduğunda daha net konuşabiliriz. Herhangi bir doğrulama istemeleri ve bunu paylaşmalarının son derece uygun olacağını düşünüyorum. Teknik olarak bakacak olursam, tek diyebileceğim şey hacmi artıyor. Son zamanlarda ismini daha çok duymaya başladım. Söylediklerimi özetleyecek olursam, fiyatı ve bol sıfırlı olmasında dolayı azıcık almayı düşünebilirim. Son günlerde bol sıfırlı coinlere ayrı bir ilgi olduğunu görüyorum. Takip etmek için sembolik miktarda alıp izleme stratejini izleyeceğim.

Herkese bol kazançlar dilerim. Bol kazançlar vesselam:)

Daha önce incelemesini yaptığım Metaverse projelere buradan ulaşabilirsiniz.

İncelediğim projeler son derece güzel işler çıkaryor, okumanızı tavsiye ederim.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*