Gala Coin Yorum ve Geleceği Gala Games 2022

Gala Coin Yorum ve Geleceği Gala Games 2022
Gala Coin Yorum ve Geleceği Gala Games 2022

Merhabalar, yine bir blokzincir oyun proje incelemesi ile birlikteyiz. Bugün ki konuğumuz Gala Coin. Gala Games ekosisteminin alışveriş ve yönetim tokeni. Bu aralar moda olduğu için oyun tokenlerine çok zaman ayırıyorum. Yazının sonuna daha önce yaptığım inceleme linklerini ekleyeceğim. Onları da okursanız son derece faydalı olacağını ve karşılaştırma yapabileceğinizi düşünüyorum.

Binance’de listelendikten sonra oldukça fazla prim yapan Gala Coin klasik bir oyun tokeni. Benim yazılarımı takip edenler bilirler ki, oyunlardaki standart özellikleri çok önemsemem. Mesela NFT takas-alışveriş, İtem albümleri ve büyük ödül hedefleri artık her zincir entegreli oyunda var. Biz farklı yönlerine bakalım her zaman.

Gala Coin Yorum ve Geleceği Gala Games 2022
Gala Coin Yorum ve Geleceği Gala Games 2022

Gala Games şirketinin temel hedefi, zor veya yüksek grafik isteyen oyunlar yerine daha basit olanları tercih etmek olarak belirtiliyor. Kazanmanın kolay fakat kaybetmenin zor olduğu bir ekosistem hedeflemişler. Yani oyuncuyu sistemden olabildiğince çok tutmak istemektedirler. Oyunda NFT alıp-satabiliyorsunuz. Basit oyunların yanısıra, Role Playing Game modelinde oyunları da ekosistemlerine eklemeyi düşünüyorlar.

Sıkı durun, 2019 yılından beri aktif olarak oynanan Gala Games oyunlarında 1,3 milyon oyuncu bulunmaktadır. 26.000 NFT’nin satıldığı bilgisini duyunca hoşuma gitmedi desem yalan olur. Son şoku da vereyim, satılan en pahalı NFT’nin değeri 3 milyon $’mış:)

Gala Coin Temel Analizine Bakalım

Maksimum arzı 35 milyar, şu anda yaklaşık 7 milyarı dolaşımda. Her gün 17 milyon adet Gala Coin dağıtımı yapılıyor. 2022 Temmuz ayında dağıtılan bu miktar 8,5 milyona düşüyor. Sürekli bu şekilde azalan bir arz-dağıtım olacak.

Gala Games, Etherium ve Binance Smart Chain’de aktif olarak çalışıyor. Binance, Kucoin ve Gate üzerinde listelendiği için rahatlıkla bu borsalardan alabilirsiniz.

Teknik Analize Bakacak Olursak

Dip oluşumunu 0,02$ civarlarında uzun süredir yapan Gala Coin, binance listelemesi sonrasında 0,12$ civarına kadar çıktı. Projenin geçmişinin olumlu ve arz dengesinin düzenli olması sebebiyle fiyatın yukarılara gitme ihtimali olabilir. Sert düzeltmelerde 0,08$ bandından alım yapılabilir diye düşünüyorum. Hacim dikkatlice takip edilmeli ve yeni taban izlenmelidir.

Son söz;

Geçmişi olan ve NFT başarısı ile adından söz ettiren, yeni oyunları ile beklenti yaratan bir proje. Daha detaylı incelemek isteyenler için resmi sayfalarının linkini buraya bırakıyorum, bakabilirsiniz. Oyun tokeni furyası, NFT modası, ödüller derken düzeltme yaparsa orta vadeli sepete ekleyebileceğim bir token. Fakat rakiplerinin çok güçlü oyun ve zincir ortaklık yapıları varken geleceği olan coin kategorisine almak biraz saçma olacak. Orta vadeli alınıp, izlenebilir diye düşünüyorum.

Herkese bol kazançlar, vesselam:)

Önceki yaptığım oyun tokeni proje incelemelerini buraya bırakıyorum, okuyup, karşılaştırın lütfen:)

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*