BLOK Coin Bloktopia Yorum ve Geleceği Metaverse 2022

BLOK Coin Bloktopia Yorum ve Geleceği Metaverse 2022
BLOK Coin Bloktopia Yorum ve Geleceği Metaverse 2022

Yine dayanamadım ve bir Metaverse projesini daha incelemeye aldım. Misafirimiz Blok Coin yani Blocktopia:) Kendisine hoşgeldin diyor ve anlatmaya başlıyorum. En son inceleme yaptığım benzer proje olan Starl coin ile ilgili yazımı okumanızı ve sonrasında bu yazıya devam etmenizi tavsiye ederim. Yazı burada…

21 katlı bir apartman düşünün. Burada 21 olmasının sebebi, 21 Milyon Bitcoine bir gönderme olsa gerektir. Yaratılan Bloktopia evreninde ilk etapta oyun oynayacağız modunda bir giriş yapılırken, sonrasında şunlar gündeminize gelecektir:

  • Gayrimenkul edinme, arazi veya ev
  • Reklam geliri elde etme, reklam panosu alma gibi düşünün
  • Kendi temel zincirağlarını kurma
  • Oyun oynama ve para kazanma

Her oyunda klasikleşen bir NFT market-pazarları var. Buradan Blok coin ile alışveriş yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda Bloktopia ekosistemini geliştimek ve yönetim fonuna destek olmanız için Blok coin stake ederek, pasif gelir elde edebilirsiniz.

BLOK Coin Bloktopia Yorum ve Geleceği Metaverse 2022
BLOK Coin Bloktopia Yorum ve Geleceği Metaverse 2022

Bu Metaverse evrende yaşayan kişilere Bloktopyalı olacak diyebiliriz. Bu projede tüm sosyal paylaşım siteleri ile entegre paylaşımlar yapabilir ve kullanabilirsiniz. Şimdi kavramlara bir bakalım:

REBLOK: Gayrimenkul satın alma-satma işlemlerini yapabilirsiniz.

ADBLOK: Reklam geliri elde edebileceğiniz alanlara verilen ad.

Çok ilgi çeken bir konu ile ilgili azıcık açılım yapalım. Sanal tarla-arazi almak nasıl oluyor. Kısaca şöyle diyelim Bloktopia Metaverse evreninde tanımlanan ve büyüklükleri farklı araziler var. Siz bunları alıp karla satabilirsiniz. Benim fikrim oyunun müşterisi arttıkça arazilerinde kıymetleneceği ortadadır. Arkadaşlarınız ile ortak arazi alıp bu evrede size özel bir alan elde etmek bana göre oldukça cazip gibi görünüyor. Sanal gerçeklik teknoljilerinin gelişmesi ve ucuzlaması ile bu evrenler daha kıymetli hale gelecek diye düşünüyorum.

NFT altyapısını kullanarak bahçe düzenlemesi ile ilgili bir ürün üretebilirsiniz. Ya da bir saksı tasarımınız Blocktopia’da meşhur olur ve ciddi gelir elde edebilirsiniz. Daha detaylı bilgiler için resmi sayfalarının linkini buraya bırakıyorum.

Şimdi gelelim kendi değerlendirme ve izlenimlerimize:

  • Klasik oyna-kazan oyunlarından grafik ve özellik olarak çok daha iyi gibi görünüyor.
  • Sadece oyna-kazan değil, aynı zamanda reklam geliri veya arazi alıp-satma işlemleri daha cazip gibi geldi bana.
  • Daha önce incelemesini yaptığım Starl coin projesinde de reklam geliri, oyun geliri ve pasif kazanç elde ediliyor fakat Bloktopya dünyasında kendi ağınızı kurma ve sosyal medya kullanımı ekstra olarak geliyor.
  • Yatırımcılarına bakınca BLOK coin e güvenen çok büyük firma var:)
  • Grafik arayüzü ve NFT market daha kullanışlı-detaylı

Son söz;

Beğendiğim bir proje ve büyük borsalarda listelenmeye başladı. Daha çok dikkat çekecek gibi görünüyor. Rakipleri çok dişli ve rekabet düzeyi çok yüksek bir alan ama aradan sıyrılmayı başaracak gibi görünüyor. Sepette Metaverse portföyünüzde kesinlikle olması gereken bir coin diye düşünüyorum.

Ekstra bonus verelim, Bloktopia metaverse evreninde Kucoin ve Binance resmi dükkanlarını açmış durumda. Bilmem durumun ciddiyetini anlatabildim mi 🙂

Herkese bol kazançlar, vesselam:)

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*